Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Yazar - Şair > Stephen R.Covey biyografi, resim, video ve bilgiler !

Stephen R.Covey

Kategori: Yazar - Şair

 Stephen R.CoveyStephen R.Covey ; Dr. Covey, lisans eğitimini Utah Üniversitesinde aldı, Harvard Universitesi’nde MBA yaptı ve doktorasını Brigham Young Universitesi’nde tamamladı.

Aynı üniversitede bir yandan işletme yönetimi ve kurumsal davranış alanında dersler verirken, aynı zamanda üniversitenin rektörüne danışmanlık hizmetinde bulundu.

Dr. Covey, 123 ülkede küresel boyutta profesyonel hizmetler sunan FranklinCovey şirketinin kurucusu ve yöneticisidir. 1996 yılında Time dergisi tarafından Amerika’nın en etkili 25 kişisinden biri olarak, Satış ve Pazarlama Yönetiminde ilkler arasında gösterilmiştir

Onun yıllardır eğitim ve danışmanlık alanında verdiği hizmetler ve yazdığı kitaplar, iş dünyasında ve bireysel yaşamda başarıyı garantileyen ‘ilke-merkezli’ öğretileriyle kurumsal organizasyonla ilgili düşünceleri derinden etkilemiştir

Dr. Covey dünya çapında takdir toplayan pek çok kitabın yazarıdır, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı (The 7 Habits of Highly Effective People) adlı kitabı uluslararası boyutta en çok satan kitaplar listesine girerek 38 farklı dile çevrilmiş ve 15 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmıştır. Önemli İşlere Öncelik (First Things First) ve İlke-Merkezli Liderlik (Principle-Centered Leadership) adlı diğer kitapları da milyonların üzerinde satış rakamları yakalayarak en çok satan kitaplar listesinde yerlerini almıştır.

...