Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Vali > Özdemir ÇAKACAK biyografi, resim, video ve bilgiler !

Özdemir ÇAKACAK

Kategori: Vali

Özdemir ÇAKACAK1960 yılında Adapazarı'nda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden 1984 yılında mezun oldu.

1985 yılında Manisa Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine katıldı.

Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekilliklerinde bulundu.

Konya-Taşkent, Erzurum-Pazaryolu ve Yozgat-Akmağdeni İlçelerinde Kaymakamlık yaptı.

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında KİHBİ Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü, APK Kurul Başkanlığında Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ve Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Mesleki inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere 1 yıl süreyle ABD'ye gönderildi. MGK Genel Sekreterliği'nde Kamu Diplomasisi Kursu'na katıldı.

Afet Zararlarının Azaltılması konusunda Japonya'da incelemelerde bulundu.

NATO Acil Durum Sivil Uzmanı seçildi.

Afet Yönetimi ve Kamu İdaresi ile ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim çalışmaları, tatbikat ve seminerlere katıldı.

07.03.2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Van Valiliğine atandı. 23.03.2007 tarihinden itibaren Van Valiliği görevini yürüten Vali Özdemir ÇAKACAK, 11.06.2009 Tarih ve 2009/15064 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Uşak Valiliğine atandı. 01.07.2009 tarihinden itibaren Uşak Valiliği görevini yürütmekte olan ÇAKACAK, Kevser Hanımla evli olup, Bilal ve Burak adlarında iki çocuğu vardır. ...