Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Toplum > Cengiz Dinç biyografi, resim, video ve bilgiler !

Cengiz Dinç

Kategori: Toplum

Cengiz DinçCengiz Dinç 04 Temmuz 1988 tarihinde Almanya(Hamburg)da doğmuştur. Aile kökeni olarak Trabzon’lu olup Samsun'un Bafra ilçesinde yaşamaktadır. İlkokulu Bafra Fatih ilkokulunda, Orta öğrenimini İstanbul-Avcılar Abdulkadir UZTÜRK orta okulunda, Liseyi Bafra Lisesinde tamamlamıştır.Ön lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Programını başarı ile bitirmiş lisans tamamlamak için dikey geçişle Anadolu Üniversitesine geçmiştir

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirmiştir

Siyasi Yaşama Üniversitede İngilizce Hazırlık Okuduğu Yıllarda giren DİNÇ. Türkiye de Sağ Partilerin bir çoğunda siyasi çalışmalara katılımlarda bulunmuş 05.01.2008 Tarihinde (DP) Demokrat Parti Genel Başkanı Olan Sayın SÜLEYMAN SOYLU nun Vizyonuna ve ADNAN MENDERES e duyduğu hayranlıktan dolayı 'Ben Yerimi Buldum' diyerek bir fiil Demokrat Parti Gençlik Kolların da İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Baş Danışmanlığı ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

16 Mayıs 2009 tarihinden sonrada Demokrat Partinin Başına Hüsamettin CİNDORUK un gelmesiyle Partinin misyon kaybına uğradığını savunarak CİNDORUK a her alanda muhalif olduğunu her platformda vurgulamıştır. Bir müddet haberbudur.com internet sitesinde Köşe Yazarlığı ve Editörlük yapan DİNÇ bir çok haber sitesinde de Konuk yazarlık yapmıştır.

Bunlar arasında gencpolitika.com, barometre.com.tr  vs. internet siteleri ve yerel gazeteler bulunmaktadır.

...