Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Sinema - Tiyatro > Yeşim ALIÇ biyografi, resim, video ve bilgiler !

Yeşim ALIÇ

Kategori: Sinema - Tiyatro

Yeşim ALIÇÖzel Yetenekleri : Eğitim: Laban Movement and Dance Centre (London)-Alvin Alley Dance Company (New York) ve Feldenkrais International Training Program Wien 4 (Viyana)

AFİFE JALE TİYATRO ÖDÜLLERİ KOMEDİ DALINDA EN BAŞARILI KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ

1998-2004 arası Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı Bölümünde Hareket ve Dans Teknikleri eğitimi verdi.

2004'ten itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Hareket ve Dans Öğretim Görevlisi, Afife Jale Tiyatro Ödülleri Oylama Kurulu üyesi görevini yürütmekte.

Feldenkrais Workshoplarına eğitimler ve Dialog Anlatım İletişim'de Hareket - Nefes ve Bedenle Tanışma - Doğru Duruş ve Sağlıklı Beden dersleri vermektedir.

İstanbul devlet Konservatuarı Tiyatro Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Yeşim Alıç, aynı zamanda bugüne kadar pek çok tiyatro koreografisine imza atan, Alvin Ailey Dans Tiyatrosu'nda deneyim kazanmış bir koreograf ve dans sanatçısı sıfatını taşıyor.

DİZİ:

KARA İNCİ-KAYBOLAN YILLAR-EZO GELİN-HÜRREM SULTAN-KARA MELEK-EYLÜL-YAĞMUR BEKLERKEN-FIRTINALI HAYATLAR-TUTKU ÇEMBERİ-ANA KUZUSU

REKLAM:

BİNGO - REJOICE 2004-SANA

SİNEMA:

CUMHURİYET-HİTİTLER-GÜLE GÜLE-SOLGUN BİR SARI GÜL

TİYATRO:

TARLAKUŞUYDU JÜLYET (TİYATRO KEDİ)-NİCE YILLARA (DORMEN TİYATROSU)-TEKRAR ÇAL SAM (TİYATRO FORA)-ŞAHANE ZÜĞÜRTLER (DORMEN TİYATROSU) KİM O (TİYATRO KARE) ...