Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Sanat > Serdar Ortaç biyografi, resim, video ve bilgiler !

Serdar Ortaç

Kategori: Sanat

Serdar Ortaçİstanbul’da doğmuştur. İlk öğretimini Kocamustafapasa'da ve ortaokul öğretimini Suadiye Lisesi'nde tamamladı.

Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünde liseyi bitirdi. Yüksek öğretimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünde başladı.

Fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.    1993 yılında istanbul'da özel radyolarda program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı.

Programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapması teklif edildi. Böylelikle o gune kadar yazdıgı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaldı ve ilk albümünü yaptı.

   1994 yılında ilk albümü "Aşk İçin-Karabiberim" ile müzik dünyasına merhaba dedi.    1996 yılında ikinci albümü olan "Yaz yağmuru"nu yaptı.

Bu albümün tamamını ispanyolca seslendirdi.  Meksikada bir albüm yaptı.

Daha sonra Türkiye'de de bu albümü, ispanyolca bir single olarak hazırladı.    1998 yılında üçüncü albümü "Gecelerin Adamı" piyasaya çıktı.    2000 yılında dördüncü albüm calısması "Bilsemki 2000" piyasaya  çıktı.    2002 yılında beşinci albüm  "Okyanus"   piyasaya çıktı.    2004yılında altıcı albüm "Beni Unut/Çakra"  satışa sunuldu.

  Ödülleri :  1994 Kral tv Video Müzik Ödülleri - En iyi çıkış yapan sanatçı  1997 Milliyet Yılın En Sevilen Şarkısı - Padişah  1999 Hürriyet Altın Kelebek - Yılın en başarılı sanatçısı.  2000 Kral tv Video Müzik Ödülleri - Pop Müzik en iyi erkek sanatçı  2003 Radyo ve TV Oscarları - En iyi Show Programı : Serdar Ortaç'la Hep Beraber ...