Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Müzisyen > Zardanadam biyografi, resim, video ve bilgiler !

Zardanadam

Kategori: Müzisyen

ZardanadamZardanadam 2001 yılında kendi şarkılarını seslendirmek kurulmuş bir rock grubudur. Albümlerini resmi internet sitesinde indirme olanağı sağlayan ve albümlerini satmayıp doğrudan ve ücretsiz olarak paylaşan grup, müzik alternatif bir açmış, olmuştur.[1][2] Bugüne kadar 5 albüm albüm yayınlamış olan grup resmi sitesi ve konserler şarkılarını müzikseverlerle sürdürmektedir.

İş hayatından sıkılan bir eski arkadaşın keyif olarak 2001 yılında kuruldu. Beşiktaş'ta prova stüdyosunda düzenli çalışmaya başlayan grup, kuruluşundan bugüne dek sadece kendi şarkılarını çaldı.

Zardanadam ilk stüdyo kayıtlarını kendi arkadaşlarıyla paylaşmaya başladıkça rock müzik programlarının ilgisini çekmeyi başardı. Bu programlara konuk olan grup albümlerini isteyenlerle paylaşabileceğini açıklaması üzerine çok sayıda talep aldı ve rock müzik piyasasının tanınan gruplarından biri haline geldi.

Tamamböceği albümü, Kemancızine tarafından 2002 yılının en iyi self albümü seçildi.

Grup 2002 yılında yayınladığı Korsan albümü ile daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı ve ulusal ve uluslararası festivallerde yer almaya başladı.2003 yılında Ergin Özler ile Süreyya, 2004'te Gökalp Baykal ile Sevgililer Günü single albümlerini yapan Zardanadam 2005 yılında Tibet Ağırtan prodüktörlüğünde Dibini Gör, 2006 yılında Tolga Kaya prodüktörlüğünde Kalbim Yok albümünü[5] 2009'da Deniz Yılmaz Kafam Seninle Güzel albümünü yayınladı.

Barışarock ve Zeytinli Rock Festivali her yıl yer alan Zardanadam, Türkiye'deki pek çok kentte, üniversite ve lise şenliklerinde sahne almayı .

Grup Elemanları

Erbatur Çavuşoğlu: Vokal, Akustik Gitar

Tolga Kaya: Solo, Vokal

Utku Doğruak: Ritm Gitar, Vokal

Paşa Altı: Bas Gitar

Cem Polat: Davul

...