Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Müzisyen > Soner Olgun biyografi, resim, video ve bilgiler !

Soner Olgun

Kategori: Müzisyen

kisiler.orgFethiye doğumlu, İzmir Maarif Koleji mezunu. Ankara Hukuk Fakültesi'ne devam ederken ayrılıp İzmir'e döndü.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Yazarlık Bölümü'nden mezun oldu.

Okul yıllarından beri müzik hep vardı.

1978'de öğrenciliğin yanı sıra gazeteciliğe başladı.

1980 yılında İzmir'de Milliyet Gazetesi Ekler Yayın Yönetmeni oldu.

Öğrencilik yıllarında Radyo için birçok oyun yazdı. 1985 yılında İstanbul'a geldi. Karacan Yayınları'nda (Playboy, Kadın, Bravo vs.) önce muhabir, sonra da "Genel Yayın Yönetmeni" olarak gazeteciliğe devam etti.

Genç Yayıncılık'ı kurdu. "Genç İnsan" ve "Cönk" adı altında iki tane yayın çıkarttı. 1989 yılında "BOOM MÜZİK" dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak basındaki son işine başladı.

Okul yıllarından beri devam etmekte olan müzik, İstanbul'daki "İlk Sokak Konserleri" ile birlikte iyice ön plana çıkmaya başlamıştı. 1991 yılında Nükhet Duru ile çalışmaya başladı.

Uzun yıllardır devam eden müzik hayatının ürünleri olan "Aç Gözünü Adamım", "Memleketim ve Mahmure" gibi bestelerle, Nükhet Duru'nun iyi bir dönüş yapmasını sağladı.

Soner Olgun, ilk albümü "Letafet"i 1992 yılında çıkardı. Ve bar çalışmalarına başladı.

1992 yılında Nükhet Duru ile müzikal çizgide anlaşamadıkları için ayrıldılar. Aynı yıl "Gösteri Sanatları"nı kurdu. Gösteri Sanatları,reklam, pazarlama ve imaj konusunda özel kişi ve kuruluşlara hizmet vermektedir.

Ekim 1994'de İkinci albümü olan "Herşey Değişmeli"yi müzik severlere sundu. Daha sonra beş yıl boyunca sahne çalışması yapan Soner Olgun 1999 yılında " İyi bayramlar" adlı 3. albümünü çıkardı. Patika Bar 'da Sahne performansını aralıksız sürdüren Soner Olgun beş yıl aradan sonra Haziran 2004 'de "İyi bayramlar Türkiye" yi tam bir sound cenneti şeklinde sunuyor sevenlerine..(http://www.anatolianrock.com/Soner_Olgun) http://www.sonerolgun.com/html/ana_sayfa.html ...