Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Müzisyen > Limp Bizkit biyografi, resim, video ve bilgiler !

Limp Bizkit

Kategori: Müzisyen

Limp BizkitLimp Bizkit bir ABD'li nu-metal grubudur. Southern Rock'ın doğum yeri olarak da bilinen Florida'nın içlerinden Jacksonville'in derinlerinden çıkıp gelen Limp Bizkit dostlarının yardımı, müthiş canlı performansları sayesinde buralara geldi.

1994'te solist Fred Durst, basçı Sam Rivers, DJ Lethal, davulcu John Otto ve gitarist Wes Borland'ın bir araya gelmesiyle oluşturulan grubun en büyük dostu Korn. Fred dövme yapabilme yeteneğini Korn'un üyeleri üzerinde uygularken bir dostluk başlar.

Daha sonra Korn elemanlarından Fieldy ve Head, Fred'in verdiği Limp Bizkit demo kasetini kendi yapımcılarına iletirler. Bu onların House of Pain ve Deftones turlarında yer almasını sağlar. Bu aşamadan sonra gruba katılan yeni üye 1996'da House of Pain'in eski üyesi DJ Lethal'dir .Yeni bir hip-hop, heavy rock ve rap'le karışık, dikkatle ele alınmış kendilerine özgü çılgın bir sound'un sahibi grup artık tamamlanmıştır. 1997'de çıkardıkları Three Dollar Bill Y'all albümü dev bir tuvalet kabininden çıkmaları gibi ilginç sahneleri içeren şovlarının yer aldığı turlarla birlikte 1.5 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı. George Michael'ın Faith'ini kendi tarzlarında yorumlamaları daha çok duyulmalarını sağladı.

Aynı yıl Korn’un ‘Family Values Turnesi’ne katılarak popülerliklerini arttıran Limp Bizkit, 1999 yazında, beklenilen 2. albüm “Significant Other”ı piyasaya sürdü ve Billboard 200 listesinde bir numaraya tırmanarak, “Nookie” adlı şarkıları sayesinde tüm Dünya’da tanındı. “Nookie,” hem rock hem rap listelerini altüst ederken, albümden üç single daha aynı anda piyasaya sürüldü; “Break Stuff,” “Re-Arranged,” ve “N 2 Gether Now”.İkinci albümleri Significant Other ilk haftasında yarım milyona yakın sattı. 1999 yılında düzenlenen Woodstock 99’da sahneye çıkan Limp Bizkit, olaylı geçen konserde, seyircileri kışkırtmakla suçlandı.

2000 yılı sonundaysa, 3. albüm “Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water” piyasaya çıktı.Albümün ilk iki single’ı “My Generation” ve “Rollin’” aylarca listelerde kaldı.

Adı pek kolay okunmayan bu albüm ilk haftasında 1 milyondan fazla satarak listelere birinci sıradan girdi. Grup bu albümle müzik tarihinin bir hafta içerisinde en fazla satan grubu rekorunu kırdı.

2000 yazında Limp Bizkit'i Napster tartışmalarının ortasında gördük. Müziğin internet üzerinden paylaşımını sağlayan Napster'ın sponsorluğunda ücretsiz bir konser veren grup Metallica'nın yer aldığı tarafın karşısında yer aldı.

2000 yılında Limp Bizkit'i öne çıkaran bir diğer önemli olay da en çok satanlar arasında yer alan Mission: Impossible 2 soundtrack'inin ana parçasını kendilerine has yorumlamarıydı. "Take A Look Around", 2000 MTV Video Ödüllerinde Best Rock Video ödülünü aldı.

2001 yılında, gitarist Wes Borland, kendi grubu “Big Dump Face”e daha fazla vakit ayırabilmek için Limp Bizkit’ten ayrıldığını açıkladı. Geçici gitaristlerle çalan grup, 2002 yılında, yoluna Snot’un gitaristi Mike Smith ile devam etme kararı aldı.

2003 yılında “Results May Wary” adlı 4. albüm yayınlandı ve 3. albümden çok daha düşük bir satış rakamına ulaştı. The Who’nun “Behind Blue Eyes” cover’ı “Gothika” adlı filmin soundtrack’inde kullanıldı ve albümün en popüler şarkısı bu cover oldu.2004 yılında Wes Borland gruba geri dönerken, Limp Bizkit, 2005 yılında, 5. albüm “The Unquestionable Truth (Part 1)”i yayınladı. Billboard’da 24. sıraya yükseldi. 2005 yılından beri grup üyeleri kendi projeleriyle ilgilenirken aynı zamanda bazı üyeler Rob Zombie’nin albümünün kayıtlarında sanatçıya yardım ediyor. Grubun lideri Fred Durst internet üzerinden yaptığı açıklamada yeni albüm "Gold Cobra”nın kayıtlarına başlanıldığını belirtti. 12 Şubat 2009 da eski Grup Üyelerinden Wes Borland grubuna geri dönerek bunu resmi sitesinde açıkladı.

Grubun Üyeleri

Fred Durst - Vokal (1997-...)

Sam Rivers - Bass Gitar (1997-...)

DJ Lethal - Turntable & Altyapılar (1997-...)

John Otto - Davul (1997-...)

Wes Borland- Gitar (1997-2001 , 2004-2005, 2009-...)

Eski Üyeler

Mike Smith (2003-2004)

Rob Waters

...