Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Müzisyen > Latif Öz biyografi, resim, video ve bilgiler !

Latif Öz

Kategori: Müzisyen

Latif Öz1970 Ağustosunda Kayseri’de başlayan hayat serüveni 1990 yılına kadar baba ocağında devam etti.

Teknik lise makine bölümüne devam ettiği yıllarda Kayseri Halk Eğitim Merkezinde bağlama kursuna başladı.

Hemen ardından Kayseri Belediye Konservatuarına geçip iki yıl akşam derslerine devam etti.

1990 yılında kazanmış olduğu Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi bölümündeki eğitimine Cumhuriyet Üniversitesi Makine Meslek Yüksek Okulundaki kaydını sildirerek başladı.

Üniversite yıllarında çok sayıda koroda korist ve solist olarak görev aldı.

“Hicran ve Ümit” isimli ilk albümünü 1995 yılında can dostu Ertuğrul Erkişi ile birlikte çıkardı. 1996 yılında kurmuş oldukları Güfte Müzik Araştırmaları Derneğinin yıllarca yöneticiliğini yaptı.

Öğretmenliğe başlaması ile yüksek lisans eğitimini yarıda bıraktı. 1999 yılında Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesindeki öğretmenliğinden istifa ederek devlet memurluğuna veda etti.

Aynı yıl açmış olduğu özel müzik dershanesine 2003 yılında müzik yapımcılığını ekledi. İkinci albümü “Öylesine...” ve üçüncü albümü "Yaprak Sarması" nı kendi firmasından çıkardı.Dördüncü albümü olan "Tasavvufî Türküler" Nil Prodüksiyon tarafından yapıldı ve kendi bestesi olan "Duyur Allah'ım" eseri ile ilk video klipbi çekildi. Beş yıl süre ile İzmir ve İstanbul’da bulunan özel radyolarda “Işık Seli”,”Hicran ve Ümit”,”Latif Sedalar”,”Şehnaz Longa”,”Latif Öz İle Müzik Faslı”,”Türkü Tadı” isimli canlı türkü programları yaptı.

Halen Radyo Başak'da "Türküler Bizi Söyler" isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Divan şiirine ilgisinden dolayı iki yıl özel Osmanlı Türkçesi dersleri aldı.

Klasik el sanatlarına ilgisi onu Ebru derslerine yöneltti. Şarkı ve türkü formlarında yapmış olduğu besteler değişik sanatçılar tarafından albüm çalışmalarında değerlendirildi. Saha çalışmalarında birçok türkü ve masal derledi.Son olarak İzmir'in kültürel yönden tanıtımı için VCD formatında İzmir Türküleri isimli albümü hazırladı ...