Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Moda Dünyası > Sedef Çalarkan biyografi, resim, video ve bilgiler !

Sedef Çalarkan

Kategori: Moda Dünyası

Sedef ÇalarkanSedef Çalarkan İstanbul'da doğdu (26 Nisan). İngiltere-Bournemouth üniversitesi turizm ve otelcilik bölümünden mezun oldu.

İngiliz Havayolların'da 8 ay çalıştı ve aile şirketi olan Türkiye Fred Perry'de çalışmaya başladı.

Louis Vuitton,Arzu Kaprol, Derin, Telsim gibi uluslar arası firmalarda yöneticilik ve marka danışmanlığı görevi yaptı.

2005 senesinde kendi markası olan Osm@n'ı yarattı ve 1 ay gibi kısa bir sürede Paris Prêt-à-Porter  fuarına kişisel koleksiyonuyla katıldı.

Marka en çok İngiliz basının ilgisini çekti. 3 ay gibi kısa bir sürede Fransız Elle dergisine ve Ağustos 2006 da BBC world'e konuk oldu.

Bunu daha sonra H@rem, Teoman markaları izledi. Türkiye'nin önemli rock starı Teoman için bir proje geliştirdi ve Teoman  sitesinde kendi el izinin üzerinde olduğu t-shirtler Teoman sitesinde bulunmaktadır.

Ağustos ayında padişah ve teknoloji ürünü ipod'u birleştirmesi Apple ın dikkatini çekmiş ve Sedef Çalarkan'ın laptop ve ipod çantaları Metin Gürsoy projesi altında Apple centerlar da Eylül 2006 da sergilenmeye başlamıştır. al-jamal arap gece kulubü için çanta ve yan ürünler,dünyanın en büyük ilk 100 şirketi içinde bulunan Kotex firması ve TUGBANA markaları için t-shirt koleksiyonu tasarlıyan Sedef Çalarkan'ın bütün çalışmaları konsept tasarımı alanındadır. Çalışmalarından Örnekler ...