Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Magazin-Eğlence > Abidin biyografi, resim, video ve bilgiler !

Abidin

Kategori: Magazin-Eğlence

AbidinAbidin, 7 Temmuz 1977'de Adana'da doğdu. Yengeç burcu olan Abidin ilkokulu Adana Ziya Gökalp, ortaokulu yine Adana'da İstiklal Ortaokulu ve liseyi de Seyhan Çobanoğlu Lisesi'nde bitirdi. İlkokul yıllarından itibaren ailesine yardımcı olmak ve kendi parasını kazanmak için çalışmaya başladı.

Önce babasının yanında marangozluk yaptı.

Sonra bir tüpçüde çalıştı ve ardından bir börekçiye girip orada soğan soymaya başladı.

Lise yıllarında ev ev dolaşarak tekstil ürünleri pazarladı. Sonunda hayatındaki en büyük tutkusu müzikle tanıştı ve gitar çalmaya başladı.

Lise hayatı boyunca Adana müzik merkezinde gitar konusunda kendini geliştirdi ve liseyi bitirdikten sonra barlarda şarkı söylemeye başladı.

Ancak, üniversiteye de gitmek istiyordu ve sınava girip Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nü kazandı.Eskişehir'e yerleşti ama sadece 4 ay kalabildi ve Adana'ya döndü.

Askerlik zamanı gelmişti. Askerliğini, doğduğu yere çok yakın bir şehirde, Gaziantep'te yaptı.

Ancak, 8 ay sonra kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle erken terhis edildi. Adana'ya geri döndü.

1 yıl boyunca demolar hazırladı ve bunları İstanbul'daki müzik şirketlerine gönderdi. Maalesef istediği sonucu alamadı. Hayatına yeni bir yön verip, tekrar Eskişehir'e gitmeye ve okulunu bitirmeye karar verdi.

Okulu ve bar programlarını beraber yürüttü.

Mali müşavir olmak istiyordu ama müzik tutkusu yine okuldan ağır bastı ve Abidin yine Adana'ya döndü.

Yine demolar hazırladı, yine İstanbul'a gelip demolarını müzik şirketlerine verdi ve yine amacına ulaşamadı. Soluğu tekrar Adana'da aldı.

2003 Yılının Eylül ayı gelmişti. Popstar Türkiye tanıtımlarını gördü ve 8 Eylül'de jüri önüne çıktı. Şehir elemelerini geçmiş ve ilk 50 Popstar adayı arasına girmişti. Abidin'e yine İstanbul yolları görünmüştü. İstanbul'daki 3 günlük eğitime katıldı.

3. günün sonunda 50 yarışmacıdan geriye 12 kişi kalacaktı ve Abidin gösterdiği performansla Türkiye'nin yeni Popstarı olmaya aday 12 finalist arasına girdi. Artık sıra halk oylamasına gelmişti. 12 haftalık canlı yayın maratonunun sonunda hiç kırmızı odada son ikiye kalmadan büyük finale kadar geldi ve finalde Popstar birinciliğini kazandı. Daha sonra albüm çalışmalarına başlayan Abidin 2004 senesinde ilk albümü olan Aşktan Yana'yı çıkardı. ...