Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Kaymakam > Şakir Özdikici biyografi, resim, video ve bilgiler !

Şakir Özdikici

Kategori: Kaymakam

Şakir ÖzdikiciŞakir Özdikici, 24 Mart 1952 tarihinde Erzurum'da doğdu. 1963 yılında Erzurum Aliravi İlkokulu’nu, 1966 yılında Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, 1969 yılında Erzurum Lisesi'ni bitirdikten sonra 1974 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümü'nden mezun oldu.

İçişleri Bakanlığından burs alması nedeniyle  1974 yılında kısa  bir  süre İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde memur olarak çalıştı.

1975 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Erzurum Maiyet Memurluğu’na atandı. Pasinler Kaymakam Refikliği, Van-Erciş, Malatya-Hekimhan, Giresun-Görele, Tekirdağ-Malkara İlçeleri'nde Kaymakam vekilliği yaptı 59. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirdikten sonra kura  ile Nevşehir-Kozaklı Kaymakamlığı'na atandı. 1980-1981 yıllarında 16 ay süreyle yedek subay olarak vatani  görevini müteakip sırasıyla Çanakkale-Bozcaada, Hakkari-Şemdinli Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılılığı, Antalya-Serik, Kastamonu-Tosya, Çanakkale-Biga Kaymakamlığı, Trabzon, İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 2005 yılında  Yalova Vali Yardımcılığı görevine atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir. Şakir Özdikici, emekli öğretmen Nesrin Özdikici ile evlidir ve bir kız çocuğu babasıdır.

...