Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Kaymakam > M. Cahit Kıraç biyografi, resim, video ve bilgiler !

M. Cahit Kıraç

Kategori: Kaymakam

M. Cahit KıraçM. Cahit Kıraç, 1956 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini bu ilde tamamladı.

1975 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini 1979 yılında bitirdi. 1980 yılında Elazığ'da Maiyet Memurluğu görevine başladı.

1981-1982 yılları arasında Ağrı İli'nde Diyadin Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı ile Tutak ilçe Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

1983 yılında Hatay Hassa ilçesinde başladığı Kaymakamlık görevini 1986 yılına kadar sürdürdü. 1986-1988 yılları arasında Diyarbakır Kulp İlçe Kaymakamlığı, 1988-1992 yılları arasında Erzurum Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.

1990-1991 yılları arasında eğitim amacıyla İçişleri Bakanlığı'nca İngiltere'ye gönderildi. Bir yıl İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra, 1993-1994 yılları arasında Şırnak'ta ilk Valilik görevini yaptı.

1994-1997 yılları arasında Aksaray Valiliği, 8 Kasım 1997 – 30 Eylül 1999 tarihleri arasında Merkez Valiliği görevlerinde bulundu.

Milli Güvenlik Akademisi'ni 1998 yılında 44. Dönem mezunu olarak bitirdi. 30 Eylül 1999 – 13 Eylül 2004 tarihleri arasında Sakarya Valiliği, 25 Ağustos 2004 – 6 Mart 2007 tarihleri arasında Adana Valiliği görevlerinde bulundu.

Kıraç, 5 Mart 2007 Tarih ve 2007/11773 Sayılı Kararname ile İzmir Valiliği'ne atandı. 20 Mart 2007 tarihinde görevine başladı.

M. Cahit Kıraç, evli ve iki çocuk babasıdır.

...