Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Kaymakam > B. Cahit Bayar biyografi, resim, video ve bilgiler !

B. Cahit Bayar

Kategori: Kaymakam

B. Cahit BayarB. Cahit Bayar 1935 yılında Sivas'da doğdu. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1959 yılında mezun oldu.

31 Temmuz 1959 tarihinde Sivas Maiyet Memuru olarak İçişleri Bakanlığı'nda göreve başladı.

4 Ocak 1960 – 30 Haziran 1961 tarihleri arasında askerliği yedek subay olarak yaptı.

18 Temmuz 1961 – 30 Ocak 1963 tarihleri arasında Muş Maiyet Memurluğu, 4 Şubat 1963 – 28 Ekim 1963 tarihleri arasında Gaziantep Maiyet Memuru olarak görev yaptı, 31 Ekim 1963 – 31 Aralık 1966 Balya Kaymakamlığı'nda ve 31 Aralık 1966 – 9 Aralık 1969 tarihleri arasında da Doğubeyazıt Kaymakamlığı'nda bulundu.

22 Aralık 1969 – 23 Ekim 1970 tarihleri arasında Akkuş Kaymakamı olup İç Düzenleme Proje Müdürlüğü emrinde görev yaptı.

23 Ekim 1970 - 9 Temmuz 1973 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı'nda Üçüncü Sınıf Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı, daha sonra 9 Temmuz 1973 – 10 Ekim 1974 tarihleri arasında İkinci sınıf Mülkiye Müfettişi, 10 Ekim 1974 – 19 Ağustos 1977 tarihleri arasında birinci sınıf Mülkiye Müfettişi olarak görev yaptı.

19 Ağustos 1977 – 7 Ekim 1977 tarihleri arasında Mülkiye Müşavir Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra, 7 Ekim 1977 tarihinde Diyarbakır Vali Vekilliği'ne atandı. 15 Şubat 1978 yılında Malatya Valisi olduktan sonra 19 Temmuz 1978 tarihinde bu görevinden ayrılarak 3 Ağustos 1978 – 4 Aralık 1979 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı'nda Merkez Valisi olarak göreve devam etti.

4 Aralık 1979 tarihinde Erzurum Valiliği'ne atandı, bilahare 25 Haziran 1981 tarihinde İçişleri Bakanlığı'nda Merkez Valisi olarak göreve başladı, 1 Mart 1982 – 3 Eylül 1982 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, 3 Eylül 1982 – 6 Şubat 1984 tarihleri arasında da Mahalli İdareler Genel Müdürü olarak görev yaptı.

6 Şubat 1984 tarihinde Ankara Valiliği'ne atandı, 7 Ocak 1988 tarih ve 12486 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile İstanbul valiliğine atandı ve 19 Ağustos 1991 tarihinde kadar bu görevde kaldı.

...