Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > İş Dünyası-Ekonomi > Suzan Sabancı Dinçer biyografi, resim, video ve bilgiler !

Suzan Sabancı Dinçer

Kategori: İş Dünyası-Ekonomi

Suzan Sabancı DinçerAkbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi'dir. 1986 yılında Sabancı Grubu kuruluşlarından BNP-AK-Dresdner Bank'ın Hazine Bölümü'nde çalışma hayatına başladı.

1989 yılında Akbank'ta Hazine Bölüm Başkanı olarak görev alan Sabancı Dinçer, 1994 yılında Akbank'ta Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Suzan Sabancı Dinçer, 1997 yılında Fon Yönetimi ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Murahhas Üye, 2000 yılında ise tüm konulardan sorumlu Murahhas Üye olarak Yönetim Kurulu'na atandı. 2008 yılı Mart ayında Akbank Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Sabancı Dinçer, 2009 yılı Nisan ayında küresel ve yerel ekonomik gelişmeler ve bunların Türkiye için stratejik çıkarımlarını tartışarak değerlendirmelerde bulunmak amacıyla oluşturulan Akbank Uluslararası Danışma Kurulu'nun kurulmasına öncülük etti.

Suzan Sabancı Dinçer, National Bank of Kuwait Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi, Blackstone Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi, Chatham House Mütevelli Heyeti Üyesi, Institute of International Finance Yönetim Kurulu Üyesi ve Gelişmekte Olan Ülkeler Danışma Kurulu Üyesi, DEİK Türk-İngiliz İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı, Global İlişkiler Forumu Yönetim Kurulu Üyesi ve Forum İstanbul Onursal Danışma Kurulu Üyesi’dir. Sabancı Dinçer aynı zamanda İstanbul Lüksemburg Fahri Konsolosu’dur. Sosyal alanda da birçok sorumluluk üstlenen Suzan Sabancı Dinçer, The Prince’s Charities Danışma Kurulu Üyeliği, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Endeavor Türkiye Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Akbank Sanat Danışma Kurulu Üyeliği ve  TÜSİAD Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Suzan Sabancı Dinçer, lisans öğrenimini İngiltere'deki Richmond College'da Finans ve Uluslararası Pazarlama üzerine yapmıştır.

Sabancı Dinçer, ayrıca ABD'de Boston Üniversitesi'nden işletme dalında lisans üstü (MBA) dereceye sahiptir

Sabancı Dinçer, evli ve iki çocuk annesidir. ...