Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > İş Dünyası-Ekonomi > Sinan Ülgen biyografi, resim, video ve bilgiler !

Sinan Ülgen

Kategori: İş Dünyası-Ekonomi

Sinan Ülgen1966 doğumlu olan Sinan Ülgen, 1987 yılında ABD Virginia Üniversitesinde ekonomi ve bilgisayar mühendisliği dallarından mezun oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki teknik danışmanlık ve Genelkurmay Başkanlığında yaptığı askerlik görevini müteakip, 1989-1990 yılları arasında Brugge Avrupa Kolejinde Avrupa Topluluğu konusunda master yaptı.

Ülgen, 1990 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığında iki yıl boyunca Ankara’da Birleşmiş Milletler dairesinde çalıştı.

1992-1996 yılları arasında ise Brüksel’de Avrupa Birliği Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilciliğinde görev yapan Sinan Ülgen, bu dönemde Gümrük Birliğiyle ilgili olarak Türkiye’nin müzakere pozisyonunun belirlenmesine katkıda bulundu ve müzakerelere fiilen katıldı.

Daha sonra 1996 yılında T.C. Trablus Büyükelçiliğinde görev yaptı.

1996 yılı sonunda Dışişleri Bakanlığından ayrılan Sinan Ülgen, halihazırda İstanbul Ekonomi Danışmanlığın yönetici ortağı olarak AB konularında danışmanlık yapmaktadır. Ülgen, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ülgen aynı zamanda “Turkish Policy Quarterly“ dergisinin dış politika editörü, Ekonomi ve Dış Politika Forumu’nun Koordinasyon Kurulu Üyesidir. Demokrat Parti'de Hüsamettin Cindoruk Başkanlığında Basın - Propaganda ve Yurtdışı İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yer almıştır.

  Eserleri: * AB ile Müzakerelerin El Kitabı * Ne Bekliyoruz, Ne Olacak? ...