Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > İş Dünyası-Ekonomi > Akansel Koç biyografi, resim, video ve bilgiler !

Akansel Koç

Kategori: İş Dünyası-Ekonomi

Akansel KoçTürkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Genel Sekreteri olan Akansel KOÇ,  1971 yılında Sivas’ta doğmuştur. Öğrenim hayatını müteakip uzman olarak işe başladı.

1993 yılından itibaren Milli Prodüktivite Merkezi Genel Sekreterlik görevini yürütmekte olup bunun yanı sıra halen; Asgari Ücret Tespit Komisyonu Üyeliği (1997-…..),TOBB Deri ve Deri Ürünleri Meclis Üyeliği, İstanbul İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Denetleme Kurulu Üyeliği, Uşak İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Üyeliği, Tuzla Kent Konseyi Üyeliği görevlerini devam ettirmektedir. 7, 8 ve 9. Kalkınma Planlarında Deri Sektörü temsilcisi olarak görev almıştır.

1997 yılından itibaren de ILO TİSK heyeti içerisinde yer almaktadır. IV. İzmir İktisat Kongresinde de görev almanın yanı sıra ve deri sektöründe çeşitli projelere koordinatörlük yapmıştır.

Endüstri ilişkileri ve çalışma hayatı başta olmak üzere ekonomik ve sosyal konularda çeşitli dergi, gazete ve yayın organlarında araştırma, inceleme ve makaleleri yayınlanan AKANSEL KOÇ’un “Çalışma Hayatında Yeni Dönem” adlı bir kitabı da bulunmaktadır.

Akansel KOÇ, Milli Prodüktivite Merkezi’nin 20 Mart 2009 tarihinde gerçekleştirilen 48. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir

...