Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > İş adamı > Tahir Kıran biyografi, resim, video ve bilgiler !

Tahir Kıran

Kategori: İş adamı

Tahir KıranTahir Kıran (d. 1967, İstanbul), İş adamı-Armatör. Aslen Rize'lidir. Birinci ve ikinci sınıfı Şişli Terakki İlkokulunda okudu. Daha sonra Şair Nedim İlköğretim Okulu’nda ilköğrenimini tamamladı.

Ortakokul’u Tarhan Koleji’nde okudu. Kabataş Erkek Lisesi, Yıldız Koleji, Denizcilik Su Ürünleri Meslek Lisesi’yle birlikte öğrenimini tamamladı.

1984 yılından itibaren denizcilik işleriyle uğraşmaya başladı.

Türkiye'nin en büyük deniz filolarından birine sahip olan Kıran Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi. Türkiye onu Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu sayesinde tanıdı. 1999 - 2000 yıllarında Fenerbahçe Alt yapı derneğinde 2. Başkan olarak görev yaptı.

2002 - 2003 yıllarında Fenerbahçe Alt Yapı İcra Komitesi Başkanlığı yaptı.

Sezon bitiminde görevini bitirip, 2006 Ocak ayında Federasyon Seçimlerinde Haluk Ulusoy’un listesinde yer aldı.

2008 yılında Futbol Federasyonu’nda Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile ters düşerek kulüpten ihraç edildi. Şahsi web sitesinden Aziz Yıldırım'ın kulüp içinde usulsüz bir takım davranışlarda bulunduğunu iddia ettiği açıklamalar, Fenerbahçe camiasında ve taraftarlar arasında büyük yankı uyandırdı. Basın danışmanlığını birçok ünlü futbolcunun da basın danışmanlığını yürüten Prosentez firmasının sahibi Cüneyt Yalınkılıç yapmaktadır Sivas Spor Kulübü delegesi olarak Türk Futbol içinde yer almaktadır. Evli ve iki kız bir erkek babası. ...