Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > İş adamı > Acun Ilıcalı biyografi, resim, video ve bilgiler !

Acun Ilıcalı

Kategori: İş adamı

Acun IlıcalıYapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı 1972 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve ortaokulu Edirne İstiklal İlköğretim Okulu'nda okudu. Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi'ni ve Gazi Üniversitesini bitirdikten sonra İngilizce Öğretmenliği'ni kazandı. Ancak okulu bitirmeyip, televizyonculuğu seçti. 1995 yılında bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama; iflas etti . Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun , futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alındı. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel roportajlar yapmayı başarınca yıldızı parladı. Daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine transfer oldu.

Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içersinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dahilinde dünyayı dolaşmaya başladı.

2002 yılında “Acun Firarda" adı ile ayrı bir program yaparak sundu. Bu kapsamda 105 ülke gezdi. “Dokun Bana" ve “Biri Bizi Gözetliyor" programlarının kadrosunda yeralıp yardımcı sunuculuk yaptı.

2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. “Fear Factor", “Survivor Türkiye-Yunanistan", “Survivor Aslanlar-Kanaryalar", “Var Mısın Yok Musun", “Devler Ligi" ve “Yetenek Sizsiniz" programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Uğur Dündar'ın sunduğu “Yoksa Rüya mı" ve Behzat Uygur'un sunduğu “Söyle Söyleyebilirsen" programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirildi. İki kez evlenen ve boşanan Acun Ilıcalı'nın üç kızı vardır. ...