Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Genel > Adnan Tezel biyografi, resim, video ve bilgiler !

Adnan Tezel

Kategori: Genel

Adnan Tezel  1965 yılında Kırıkkale de doğdu. 1982 yılında Kırıkkale Lisesini bitirdi. Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümüne girdi. 1984 yılında buradan ayrılarak Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne kaydoldu ve 1990 yılında mezun oldu.

1991 yılında aynı fakültenin Periodontoloji Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak atandı ve Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalında doktora programına başladı.

1994-95 yıllarında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’na eğitim amaçlı görevlendirilen Tezel, 1997 tarihinde doktora tezini tamamlayarak “Doktor (Dr.Med. Dent.)” ünvanını aldı.

1998 yılında Yardımcı Doçent, 2002 yılında Doçent, 2007 yılında da Profesör unvanını aldı.

2001 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü’ne atandı ve bu görevi 2008 yılına kadar sürdürdü. Prof. Dr. Adnan Tezel, Üniversite Senato Üyeliği, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kurul Başkanlığı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Etik Kurul Üyeliği, Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi Editör Yardımcılığı ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin çeşitli kurul ve komisyonlarında görev aldı.

2005 yılında eğitim amaçlı Amerika Birleşik Devletlerinde bulundu.

İsviçre, Almanya ve İtalya’da da kısa süreli eğitim programlarına katılarak Diş Hekimliğinde İmplant ve Lazer Uygulamaları ile ilgili çalışmalarda bulundu.

Türk Periodontoloji Derneği, Türk Oral İmplantoloji Derneği, Türk Diş Hekimliği Birliği, Türk Osseointegrasyon Derneği, Uluslararası Periodontoloji Derneği, Türk Lazer Akademisi Derneği, lnternational Academy of Periodontology üyesi olan Tezel’in yurtiçi ve yurt dışında yayınlanan dergilerde çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.

2005 yılında İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne kayıt yaptıran Tezel, 2009 yılında eğitimini tamamlayarak ikinci üniversite mezunu oldu.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı Kırıkkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne Başhekim olarak atandı. Pof. Dr. Adnan Tezel evli ve iki çocuk babasıdır.

...