Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Ekonomist > Nuri Kuşçu biyografi, resim, video ve bilgiler !

Nuri Kuşçu

Kategori: Ekonomist

kisiler.orgNuri Kuşçu, 1963 yılında Tokat’ın Avlunlar Beldesi, Eze Köyün’de doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimini Tokat’ta okudu. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümünden 1987'de mezun oldu.

Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Tuzla Piyade Okulu Harekat ve Eğitim Şubesinde kısa dönem olarak askerlik görevini tamamladı.

Askerlik dönüşünde Birkent Mali Müşavirlik Şirketinde muhasebe mesleğine başladı.

Daha sonrasında çeşitli kurumlarda yaklaşık 20 yıllık iş hayatı olup, otomotiv, tekstil, inşaat, turizm, uluslararası taşımacılık, lojistik, yurt içi taşımacılık, gıda ve temizlik malzemeleri, kozmetik, altın ve kuyumculuk, madencilik, hizmet, kimya ve petrol ürünleri faaliyet alanlarında çalışan ve Türkiye sanayisinde ilk 500 içerisinde bulunan sanayi şirket ve holding'lerde Muhasebe ve Finans Müdürlüğü, Mali İşler Direktörlüğü, Genel Müdür Muavinliği, Genel Müdür ve Genel Koordinatör olarak görev yaptı.

1996 yılında Türkiye İç Denetim Enstitüsüne, 1997 yılında Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odasına üye olarak Uluslar arası denetim ve Mali Müşavirlik Ruhsatını aldı.

2009 yılında SPK’dan Mortgage Brokerlik ve Gayrimenkul Değerleme Uzman ve Ekspertizlik Belgesi aldı.

Ekonomi ile ilgili çeşitli yayin organlarında konuşmacı olarak katılıp, makaleler yazdı. 1982 yılından bu yana İstanbul’da yaşamakta olup, hobileri arasında sinema, tiyatro, spor faaliyetleri de yürüttü.

Evli ve 2 çocuk babası olup, çocuklarının birisi ABD'de ve Avrupa birliği ülkesi olan Slovanya'da ingilizce ekonomi ve finans eğitimi üzerine doktora yapmış, diğeri ise Bakırköy Lisesin'de okumaktadır. Türk Ticaret Mevzuatı, Vergi Usul Mevzuatı, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı, Borçlar Hukuku, Şirketler Hukuku, İcra İflas Hukuku ve Mali Konularda bilirkişilik ve denetçilik yapmıştır.

Orta derece Almanca ve İngilizce bilmektedir. ...