Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Yrd. Doç. Dr. Ali Ayata biyografi, resim, video ve bilgiler !

Yrd. Doç. Dr. Ali Ayata

Kategori: Eğitim

Yrd. Doç. Dr. Ali Ayata16 Mayıs 1978 Ankara / Şereflikoçhisar doğumlu olan Ali Ayata ilk, orta ve lise eğitimini yine aynı kentte tamamladı.

Daha sonra 1999 – 2006 yılları arasında Avusturya da Viyana Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorasını yaptı.

Ali Ayata’nın Türk Dış Politikası, Orta Asya ve Kafkaslar, Güvenlik, Ortadoğu, Terörizm, AB, Batı ve ABD’nin Ortadoğu Politikası konularında yurtdışında ve yurt içinde farklı bilimsel dergilerde Almanca ve Türkçe olarak yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi mevcuttur. Ali Ayata halen Bilecik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Yüksek Lisans Tez Konusu ve Danışmanı "Die Türkisch US Amerikanischen Beziehungen"  Prof. Dr. Otmar Höll (Türkiye ABD İlişkileri) Doktora Tez Konusu ve Danışmanı "1970 – 2005 Außen und Sicherheitspolitik der Türkei"  Prof. Dr. Hans Georg Heinrich (1970 – 2005 Türkiye’nin Dış ve Güvenlik Politikaları) ...