Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Şenay Eser biyografi, resim, video ve bilgiler !

Şenay Eser

Kategori: Eğitim

kisiler.org1954 yılında Üsküp'te doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul ve Ankarada tamamladı.

Bahçelievler Deneme lisesinden sonra 1976 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinin Ekonomi-Maliye bölümünden mezun oldu.

1977-1980 yılları arasında Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarının Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüklerinde uzman yardımcısı olarak çalıştı.

1980-2004 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünde; bilim araştırma teknoloji, mesleki ve teknik eğitim, uluslararası teknik işbirliği, kadın, sosyal hizmetler ile çevre ve sürdürülebilir kalkınma konularında planlama uzmanı olarak görev yaptı.

Bu süre içinde, 1988-1989 yıllarında ABD'de Denver Üniversitesinde uluslararası araştırmalar alanında diploma çalışması yaptı; 1992 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde master programını tamamladı; Ocak 1998 ve Eylül 2000 döneminde Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüttü.

Kalkınmada Öncelikli İllerde Eğitim ve Part-Time Çalısmanın Türkiye'de Kadın İstihdamına Etkisi adlı iki kitabı ile çalışma alanlarıyla ilgili makale ve tebliğleri bulunmaktadır.

16 Eylül 2004 tarihi itibariyle DPT'deki görevinden ayrılarak TOBB ETÜ'de göreve başlayan Şenay Eser evli ve bir çocuk annesi olup İngilizce bilmektedir. ...