Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Prof. Dr. Üstün Dökmen biyografi, resim, video ve bilgiler !

Prof. Dr. Üstün Dökmen

Kategori: Eğitim

Prof. Dr. Üstün Dökmen1954 yılında İstanbul'da doğmuştur. Türk akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı. 1971 yılında Ankara'da Cumhuriyet Lisesi'ni bitirdi. Sosyal bilimlere ilgi duyuyordu, ancak öncelikle Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü'ne kaydoldu.

Üçüncü sınıfa gelince fiziğin kişiliğine uygun olmadığını fark etti.

Yeniden üniversite sınavlarına girerek Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne geçti. Bu bölümden mezun oldu ve aynı bölümde Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında master yaptı.

Psikolojik danışma ve rehberlik alanında 1986 yılında doktora, 1988 yılında doçentlik, 1995’te ise profesörlük derecesi aldı.

Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir. TRT'de Küçük Şeyler adlı bir programı hazırlıyor ve sunuyordu. Eserleri  Kitapları Sanatta ve Günlük Yaşamda İletişim Çatışmaları ve Empati Yarına Kim Kalacak? Evrenle Uyumlaşma Sürecinde Varolmak, Gelişmek, Uzlaşmak Küçük Şeyler, 2004. ISBN 9753223528. Sosyometri ve Psikodrama "Ladesci" 2005 "Küçük şeyler 2" 2006 Oyunları Oyunlar-Otoyolda Piknik-Padişah 1 Hali Osman Bir Yumurtanın Tarihçesi veya Bir Yumurta Pişirme Tarifi Toplumsal Cinsiyet Yağmurda Yangın Selam Komşu Köyün Delisi (tiyatro oyunu) Ladesçi (Yaşamın Kerteriz Defterinden Bir Roman) ...