Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe biyografi, resim, video ve bilgiler !

Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe

Kategori: Eğitim

Prof. Dr. İsrafil KurtcepheAkdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, asker kökenli bilim adamı olarak tanınıyor. Kurtcephe, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde 1948 yılında doğmuştur. Orta öğrenimini Afşin Lisesinde, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde ve lisansüstü eğitimini Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlayan Kurtcephe, 1981-1982 yıllarında Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1982 ve 1986 yılları arası Kuleli Askeri Lisesinde öğretmen teğmen rütbesiyle görev yapan Prof. Dr. Kurtcephe, 1986 ve 1999 yılları arası Kara Harp Okulunda öğretim üyesi olarak çalıştı ve bu dönemde üsteğmenlik rütbesinden kıdemli binbaşılığa terfi etti.

Aynı zamanda Kara Harp Okulu Tarih Bölümü Başkanlığını üstlenen Kurtcephe 1999 ve 2008 yılları arası Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı, 1999'dan 2004'e kadar da Akdeniz Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.

Kurtcephe, evli ve iki çocuk babası. ...