Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Fatma Ceren Necipoğlu biyografi, resim, video ve bilgiler !

Fatma Ceren Necipoğlu

Kategori: Eğitim

Fatma Ceren NecipoğluFatma Ceren Necipoğlu 18 Ocak 1972 tarihinde doğmuştur.  İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı.

  İstanbul Belediye Konservatuvarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp bölümünde aldığı eğitimin ardından 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek lisansını ABD'nde Louisiana Devlet Üniversitesi ve Indiana Üniversitesi Arp bölümlerinde tamamladı.

İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen sanatçı, 2003 - 2006 yılları arasında "Socrates Erasmus Programı"'nda bölüm koordinatör asistanlığı görevini yürüttü.

Solo ve ortak çalışmayla 100 civarında konser veren Necipoğlu, birçok ödül aldı, ulusal ve uluslararası projelere imza attı.   Uluslararası Dünya Arp Kongresi Birliği ve Arp Sanatı Derneği üyelikleri bulunan sanatçı, Rio de Janerio konserinden dönüşte, 1 Haziran 2009 tarihinde Air France Havayolları uçak kazasında Brezilya açıklarında düşen uçakta yaşamını yitirdi.

Sanatçının cenazesine ise 19 Kasım 2011 tarihinde, kazadan 2,5 yıl sonra ulaşılabildi. Uçaktaki tek Türk yolcu olan 37 yaşındaki sanatçı, en son Anadolu Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak arp ve piyano dersleri vermekteydi. Brezilya'daki Rio Arp Festivali'nden dönerken Atlas Okyanusu'na düşen uçakta hayatını kaybeden ve 2,5 yıl sonra cesedine ulaşılan Anadolu Üniversitesi (AÜ) Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Fatma Ceren Necipoğlu, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Kanlıca Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Teşvikiye Camii'ndeki cenaze törenine ailesi, yakınları, arkadaşları ve öğrencileri katıldı.

Cenaze namazı öncesi annesi Selçuk, babası Vedat Necipoğlu ve ablası Ayşe İmre Tüylü taziyeleri kabul etti.

Öğrencilerinin de saf tuttuğu cenaze namazı sırasında annesi ve ablası gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Necipoğlu, kılınan cenaze namazının ardından bir süre eller üstünde taşınarak cenaze arabasına konuldu. Necipoğlu, Kanlıca Mezarlığı'nda toprağa verildi.

...