Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Enfel Doğan biyografi, resim, video ve bilgiler !

Enfel Doğan

Kategori: Eğitim

Enfel Doğan5 Nisan 1977 tarihinde Antalya'nın Serik ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini yine burada tamamladı.

1994 senesinin yazında üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olarak İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kaydını yaptırdı. Buradan 1998 yılında mezun oldu.

1988-Ekim ayında Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Eyüp Halit Derviş İlköğretim Okulu'na Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak atandı. 1999-Eylül ayında girdiği araştırma görevliliği sınavını kazandı. MEB'in de muvafakatiyle 30 Aralık 1999 tarihinde İ.Ü. Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Yeni Türk Dili Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Halen bu görevine devam etmektedir. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Yeni Türk Dili Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine başladı.

24 Temmuz 2001 tarihinde "Eski Anadolu Türkçesinde Kelime Grupları ve Kullanılışları" yüksek lisans tezini başarıyla savundu ve tezi oy birliğiyle kabul edildi. Eylül 2001’de de İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı.

...