Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Doç. Dr. Hüseyin Cinoğlu biyografi, resim, video ve bilgiler !

Doç. Dr. Hüseyin Cinoğlu

Kategori: Eğitim

Doç. Dr. Hüseyin CinoğluDoç. Dr. Hüseyin Cinoğlu Polis Akademisi mezunudur. Kendisi Kuzey Teksas Üniversitesi Ceza Adaleti Bölümünden mastır, aynı üniversitenin Sosyoloji bölümünden doktora unvanını almıştır.

Mastır tez konusu “Belli Başlı Amerikan Kollektif Şiddet Eylemlerinin [Ayaklanmalarının] Analiz Edilmesi: Ayaklanmalar ve Bunların Kontrol Altına Alınmaları”dır. Doktora tez konusu ise “Türk Hizbullah:ı Siyasi ve Silahlı Kanadında Oluşmuş Terörist Kimliğin Analiz Edilmesi”dir. Kendisi 2011 yılında Sosyoloji doçenti oldu.

Halen Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi ve Güvenlik Yönetimi Bölüm Başkanı olarak çalışmakta olan Doç. Dr. Cinoğlu burada lisans ve Yüksek Lisans seviyesinde dersler vermektedir.

Doç. Dr. Hüseyin Cinoğlu çalışmalarını aşağıdaki alanlara yoğunlaştırmıştır: Sosyal (Toplumsal) Psikoloji, kolektif hareketler, kolektif şiddet, terörizm, fanatizm, radikalleşme, radikalleşmenin tersine çevrilmesi, terörist kimlik inşa süreçleri, demokratikleştirme, terör mağdurları. Doç. Dr. Cinoğlu’nun yukarıdaki konularda yazılmış 4 adet kitabı (bazıları edit kitaptır) ve birçok makale ve kitapta bölümü bulunmaktadır.

...