Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Eğitim > Doç. Dr. Fırat Purtaş biyografi, resim, video ve bilgiler !

Doç. Dr. Fırat Purtaş

Kategori: Eğitim

kisiler.orgDoç. Dr. Fırat Purtaş 1974 yılında Kahraman Maraş’ta doğan Purtaş, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. 1994 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde başlayan Purtaş, 1997 yılında Rusya Federasyonu Milli Eğitim Bakanlığı’nın lisansüstü eğitim bursunu kazanarak Rusya’ya gitmiştir

Yüksek lisansını 2000 yılında Saint-Petersburg Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nde tamamlamıştır. “Orta Asya’da İslam Fundamentalizmi Tehdidi” konulu yüksek lisans tezini başarıyla savunan Purtaş, aynı üniversitede doktora programına davet edilmesine rağmen doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yapmıştır.

Purtaş’ın 2004 yılında savunduğu “Rusya Federasyonu Ekseninde Bağımsız Devletler Topluluğu” konulu doktora tezi 2005 yılında kitap olarak yayınlanmıştır. Eski Sovyet coğrafyasının siyasi tarihi ve güncel siyasal gelişmeleri ile ilgili birçok makalesi yayınlanan Purtaş, İngilizce ve Rusça bilmektedir. TÜRKSOY Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

...