Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Edebiyat > Abdulsemet Telimen biyografi, resim, video ve bilgiler !

Abdulsemet Telimen

Kategori: Edebiyat

Abdulsemet Telimen4 Mayıs 1976 tarihinde Bingöl’ün Adaklı ilçesine bağlı Sevkar köyünde doğmuştur. İlkokulu doğduğu köyde bitirdikten hemen sonra ortaokulu ve bir geleceği olmayan köyünden umutların şehri İstanbul’a geldi. Tekstil sektöründe başladığı çalışma hayatında halen perakende satış mağazası işletmektedir. Şiirleri Düşün Bil, Mavi Yeşil, Sınırda, Doğu Edebiyatı, Doğmasız Ve Ölmesiz, Darülfünun, Edebistan ve Berfin Bahar dergilerinde yayınlandı.

Çeşitli edebiyat dergileri ve internet sitelerinde şiirleri yayınlanmaktadır. Gündüz Kitabevi Yayınları etiketiyle BİR İHTİLALDİ GİDİŞİN adlı ilk şiir kitabını Mart 2007’de okuyucularıyla buluşturdu. Nisan 2008 de internet haftası etkinlikleri çerçevesinde Türk Telekom Bingöl il müdürlüğü ile Kent Haber Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen ödüllü anı yarışmasında Yavru kartal adlı eseri birincilik ödülüne layık görüldü. Küçük yaşlarda gurbetle tanışan ve şiiri sığınılacak bir liman olarak Seçen şair evli ve 4 çocuk babasıdır.

  BİR İHTİLALDI GİDİŞİN Sessiz bir ihtilaldı gidişin Çığırından çıkmış asi yüreğimde   Sen gittin... Ardında ben çözümsüz   Hiç bir gidiş böyle onurlu Hiç bir ihtilal böyle sessiz Hiç bir yüzde bir ifade Bu kadar anlamlı durmamıştır   Sen gittin... Adına yakışır edayla Güzel yüreğine yaraşır bir vedayla Dönüp ardına bakmadan gittin   Hiç konuşmadın / konuşamadık   Ömrümce cevabını bulamayacağım Aydınlanamayacak sır perdeleriyle Bir ömrü anlamsız bırakıp da gittin   Gittin... Öylece ardından bakakaldım   Ve sen gittin... Gidişinle ben bittim... (08 Ocak 2007-İstanbul) ...