Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Devlet-Siyaset > Gürşen M. Sevinç biyografi, resim, video ve bilgiler !

Gürşen M. Sevinç

Kategori: Devlet-Siyaset

Gürşen M. Sevinç1939 yılında Akşehir'de doğmuştur. 1957 yılında Ankara Atatürk Lisesi'ni, 1961 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi. Devlet İstatistik Enstitüsü'nün 1966-67 dönemi 'Matematiksel İstatistik Programı'nı takip ederek sertifika aldı.

1978 yılında Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)'nun davetlisi olarak Cenevre'de Aktuaryel incelemelerde bulundu.

Emekli Sandığı'nda Daire Başkan Yardımcılığı, Bağ-Kur Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanlığı, Çitosan'a bağli Çemas A.Ş'de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Ayrıca Başbakanlık Murakıbı olarak TÜBITAK'ın ve TÜBITAK'a bağlı Marmara Araştırma Merkezi'nin iki yıllık ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki TÜSSIDE'nin dört yıllık denetimlerini tamamlayarak Başbakanlığa sundu. Birçok dernek ve kooparatifte, kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği, deneticilik ve başkanlık yapan Mali Müşavir, Marka ve Patent Vekili ünvanlarına sahip olan Gürşen M. Sevinç, halen 1984 yılında kurduğu Grup Ofis Marka ve Patent Ajanlığı Ltd.Şti'nin Genel Müdürüdür. Grup Ofis Web Sitesi: www.grupofis.com.tr   Patent Ofisim Web Sitesi: www.patentofisim.com ...