Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Devlet-Siyaset > Enver Demirel biyografi, resim, video ve bilgiler !

Enver Demirel

Kategori: Devlet-Siyaset

Enver Demirel1961 Ankara Doğumlu olan Enver Demirel  1968 Yılından itibaren Etimesgut’ta ikamet etmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Asıl mesleği Serbest Muhasebeci olan DEMİREL, 1995-1999 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı görevine seçilmiş olup, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Partisinin ve Etimesgutlunun teveccühü ile Belediye Başkanı oldu.

Beş yıllık görev süresi içerisinde başarılı hizmetlere imza atmıştır. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde tekrar Belediye Başkan Adayı olmuş ve Partisini başarıyla temsil etmiştir

Ancak seçim öncesi Ülkemizin genelindeki o dönemde yeniden şekillenen Siyasetin etkisi ile oylarını arttırmasına rağmen seçilememiştir

2004 yılından itibaren Parti Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı bünyesinde Mahalli İdarelerin dünü, bu günü ve gelişimleri ile İlgili birçok çalışmalarda bulundu.

2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevini üslenen DEMİREL, Parti Teşkilat Tabanının ve Genel Başkan Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ bey'in teveccühü ile 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi‘nden Etimesgut Belediye Başkan Adayı oldu.

29 Mart 2009 seçiminde oyların %35'ini alarak (65.589 oy) Etimesgut Belediye Başkanı seçildi.

HİÇ BİR MİRAS DÜRÜSTLÜK KADAR ZENGİN DEĞİLDİR. Enver Demirel ...