Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Devlet-Siyaset > Ahmet Korkut biyografi, resim, video ve bilgiler !

Ahmet Korkut

Kategori: Devlet-Siyaset

Ahmet Korkut1949 yılında Adıyaman'ın Sincik İlçesi'nde doğmuştur. Yörenin saygın kişilerinden Hacı Ömer KORKUT'un oğludur. ilk ve ortaöğrenimini Kahta'da bitirdi. Yıllarca Kahta, Sincik vs. ilçelerde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde (Okullarda) memurluk (katiplik) yaptı.

Sincik, Kahta'ya bağlı bir köy iken 1990 yılında ilçe olunca bincik halkı belediye başkanı arayışına girdi. Toplum tarafından sevilen ve kabul gören Ahmet Korkut, Sincik'in ilk belediye başkanı olarak Anavatan Partisin'den seçildi.

1999 yılına kadar belediye başkanı olarak görev yaptı.

Ahmet Korkut, Sincik'te bir çok ilke imza attı ve bir çok hizmetiyle halen yad edilmektedir. 2002 yılı genel seçimlerinde AKP'de belediye başkanı adayı olarak seçimlere girdi. Daha sonra Milli Eğitim'deki görevine geri dönen Ahmet Korkut, emekli oldu.

10 çocuk babası olan Ahmet KORKUT, toplumun değer yargılarına bağlı, muhafazakar bir yapıya sahip bir insandı. 23 Aralık 2005 tarihinde geçirdiği rahatsızlık sonucu Allah'ın rahmetine kavuştu. Yoğun bir kalabalık ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

...