Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Devlet-Siyaset > Ahmet Bilyeli biyografi, resim, video ve bilgiler !

Ahmet Bilyeli

Kategori: Devlet-Siyaset

Ahmet BilyeliAhmet Bilyeli 1950 yılında İçel'de doğmuştur. Babası Ali, Annesi Süreyya hanımdır. Lise mezunu olan Ahmet Bilyeli Serbest Müteahhitlik yapmıştır.

TBMM 19. Dönem DYP İçel Milletvekilliği yapmıştır.

Evli ve 4 Çocuk sahibidir. Kızı Belma Bilyeli ve evlilik hazırlığı yaptığı Levent Dakka, genç kadının 3 ay önce boşandığı kişi tarafından 03 Ağustos 2008 tarihinde tabancayla vurularak öldürüldü. Mersin'de büyük yankı uyandıran olay Piri Reis mahallesinde Özel İdare Lojmanları otoparkında meydana geldi. 19. dönem DYP Mersin Milletvekili Ahmet Bilyeli'nin kızı Belma Bilyeli (35), 5 yıl önce 1 çocuk sahibi olduğu ilk eşi Yasin Yasemin'den ayrılarak, gece kulübü işletmecisi Mehmet Mehdi Kızıl (40) ile evlendi. Bir çocukları olan Kızıl çifti 5 yıllık evliliklerini 3 ay önce noktaladı. Boşanmanın ardından Belma Bilyeli, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan Levent Dakka (38) ile sözlendi. Önceki akşam Belma Bilyeli, sözlüsüyle bir alışveriş merkezine gitti. İkili çıkışta otomobille gezerken zanlı Kızıl da BMW marka otomobiliyle eski eşi ve sözlüsünü takibe başladı.

Kızıl'ın kendilerini takip ettiğini anlayan Levent Dakka otomobille çıkmaz sokağa girince Bilyeli ve Dakka otomobilden inerek Kızıl'la konuşmak istedi. Ancak Kızıl, yanında taşıdığı tabancasını çıkararak ikiliye kurşun yağdırdı. Öfkeli adam şarjörü boşalttıktan sonra kaçarken, kurşunların hedefi olan Belma Bilyeli olay yerinde, Levent Dakka ise kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi'nde öldü. ...