Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Devlet-Siyaset > Ahmet Barış Sanal biyografi, resim, video ve bilgiler !

Ahmet Barış Sanal

Kategori: Devlet-Siyaset

Ahmet Barış Sanal1974 Yılında Doktor bir baba ve Öğretmen bir anneden Mersin’de dünyaya geldi. Temel eğitim ve Lise tahsilimi Mersin Merkez’de tamamladı.

1992 Yılında Ankara BilkentÜniversitesi Yöneticilik bölümüne girdikten sonra 1995 yılında İngiltere’ye giderek Salısbury College’de İngilizce ve teknik analiz üzerine eğitim sertifikaları aldıktan sonra kısa bir süre Barclaybank  ‘ta staj yaptı.

Ardından Türkiye’ye dönerek Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu.

Akabinde  İMKB’da Uzman Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Meksa Menkul Değerler A.Ş.Mersin şubesinde yatırım Uzmanı olarak çalışmaya devam etti.

Bu zaman zarfında Çeşitli ekonomi dergilerinde yorumlarda bulundu ve makaleleri yayınlandı buna paralel Ulusal televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğunda bulundu.

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

(MBA). Mersin’de bir sigorta acentalığım olup narenciye üretimi işiyle iştigal etmektedir. 1992 yılında Ülkü Ocakları Genel Merkezinde çalışmalarda görev aldı.

1999 seçimlerinde yerel seçim komitesine Başkanlık etti.

2000-2001 dönemlerinde Mersin Ülkü Ocakları 2’nci başkanlığı yaptı.

2004 yılından İtibaren de Mersin İl Başkan Yardımcılığı ve İl Muhasipliği görevi yaptı.

19 Kasım 2006 büyük kongresinde merkez yönetim kurulu üyeliğine şeçilerek Milliyetçi Hareket Partisinin tarihindeki En genç merkez yönetim kurulu üyesi sıfatını kazandı. Ulusal basında Genel Başkan Sayın Bahçeli'nin prensi diyerek anıldı,halen MYK üyesi olarak genel merkezde bulunuyor. ...