Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Bürokrat > Tahir BÜYÜKHELVACIGİL biyografi, resim, video ve bilgiler !

Tahir BÜYÜKHELVACIGİL

Kategori: Bürokrat

Tahir BÜYÜKHELVACIGİLTahir BÜYÜKHELVACIGİL,TSE BAŞKANI. 1958 yılında Konya'da doğan Tahir BÜYÜKHELVACIGİL, Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Y.O. İngilizce Bölümünden mezun oldu.

1993-1996 yılları arası MÜSİAD Başkan Vekilliği, 1986-1996 yılları arasında Konya Ticaret Odası Meclis Üyeliği, 1996-2000 yılları arasında Konya Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, 2005 yılında da Konya Sanayi Odası Başkanlığına seçilen BÜYÜKHELVACIGİL, TSE Yönetim Kurulu Üyeliği, organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyeliği,TOBB Yatırım Promosyonu ve Doğrudan Yabancı Yatırım mevzuatı Çalışma Grubu Başkanlığı, Private Label Derneği, Türkiye Bitkisel Yağ Sanayi Derneği üyeliklerinin yanısıra KOSGEB Genel Kurul Delegeliği görevleri bulunmaktadır.

Sektöründe dünyanın en ileri teknolojisi kullanılarak üretim yapılan ZADE tesislerinin sahibi olan BÜYÜKHELVACIGİL, aile şirketi olan HELVACIZADE A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen BÜYÜKHELVACIGİL, evli ve 3 çocuk babasıdır.

...