Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Bilişim > Sertaç Çelikyılmaz biyografi, resim, video ve bilgiler !

Sertaç Çelikyılmaz

Kategori: Bilişim

Sertaç Çelikyılmaz1957 yılında İstanbul'da doğan Çelikyılmaz, 1980 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu.

Meslek hayatına 1981 yılında Doğuş Holding BİM Merkezi'nde Analist/Programcı olarak başlayan Sertaç Çelikyılmaz, 1983 yılında Türkiye İmar Bankası Kredi Kartları Bölümü'ne Müdür Yardımcısı olarak atandı ve Türkiye'nin ilk kredi kartı üyesi olan bu bankanın, Visa kredi kartlarının tüketiciye sunumunda görev aldı.

1985 yılında İktisat Bankası Pazarlama ve Operasyon Yönetmenliği’ne transfer olan Çelikyılmaz, 1988 yılında T. Vakıflar Bankası'nda Kredi Kartları Merkez Müdürü olarak çalıştı.

13 kamu ve özel sektör bankasının iştirakiyle kurulan B.K.M. A.Ş. (Bankalararası Kart Merkezi) Genel Müdür’lüğü görevine 1990 yılında başlayan Çelikyılmaz, 1997 yılında, Visa International EU Türkiye Ofisi’nin ilk Türk Genel Müdürü oldu ve görevini başarıyla yürüttü.

1998-2001 yılları arasında Kentbank A.Ş.'de Bireysel Bankacılık ve Tanıtım Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Çelikyılmaz, 2001 yılından Kasım 2004’e kadar Global B2B İletişim Tek. Ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yaptı.

Finans sektöründe 20 yıllık deneyime sahip olan Sertaç Çelikyılmaz, e-imza hizmetleri verecek olan Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. E-Güven A.Ş Genel Müdürü Sertaç Çelikyılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

...