Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Bilim-Teknoloji > Dr. Erol Mütercimler biyografi, resim, video ve bilgiler !

Dr. Erol Mütercimler

Kategori: Bilim-Teknoloji

Dr. Erol Mütercimler1954 yılında Kars’ta doğdu, tüm öğrenim yaşamı İstanbul’da geçti. İ.Ü. Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu.

Deniz Kuvvetleri’nde bir süre Fizik öğretim üyeliği, Beşiktaş Deniz Müzesi Müdürlüğü yaptı ve bunun ardından Avustralya’ya gitti. SBS devlet radyosunda programcılık yaptı, “Çok kültürlülük” konusundaki doktora alan çalışmasını İ. Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı.

Deniz tarihi çalışmalarıyla tanınan Mütercimler, Türkiye’ye dönüşünde çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı.

TRT Radyosu ve çeşitli TV kanallarında programcı ve yönetici olarak çalıştı.

Belgeseller hazırladı. Halen üç ayrı üniversitede Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi Strateji ve Devrim Tarihi dersleri vermektedir.

Şu anda Habertürk kanalında Aynanın Arkası adlı haber programı yapmaktadır. Bugüne kadar kısa radyo oyunları, çeşitli dergilerde yazıları ve belgesel senaryoları yanı sıra on dört kitaba imza atmıştır. Kitapları: Yüksek Stratejiden Etki Odaklı Harekata Geleceği Yönetmek Bu Vatan Böyle Kurtuldu / Onlar Bizim İçin Öldüler Gelibolu 1915 Korkak Abdi'den Coni Türk'e Komplo Teorileri Düşler ve Entrikalar / Demokrat Parti Dönemi Türk Kadınlar, Gemiler, Otomobiller Satılık Ada Kıbrıs İmparatorluğun Çöküşüne Denizden Bakış 21. Yüzyıl ve Türkiye 21. Yüzyıl ve Türkiye - Yüksek Strateji Ertugrul Faciası ve 21.Yüzyıla Doğru Türk - Japon İlişkileri Kurtuluş Savaşı´na Denizden Gelen Destek ve Kuvayı Milliye Donanması Sultan Osman Bilinmeyen Yönleriyle Kıbrıs Barış Harekatı Destanlaşan Gemiler - Hamidiye, Yavuz, Nusrat, Alemdar ...