Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Bilim-Teknoloji > Dr. Begüm Gündoğmuş Öcek biyografi, resim, video ve bilgiler !

Dr. Begüm Gündoğmuş Öcek

Kategori: Bilim-Teknoloji

Dr. Begüm Gündoğmuş ÖcekUz. Dr. Begüm Gündoğmuş Öcek 16 Ekim 1968 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da (sırasıyla İstiklal İlkokulu 1974-79 ve Samsun Anadolu lisesi 1979-86) tamamladıktan sonra tıp eğitimini de ailesinin yaşadığı yer olan Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde (1986-92) yapmayı tercih etti.

Bir süre mecburi hizmet ve akabinde pratisyen doktor olarak çalıştıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nda (1996-2001) uzmanlık eğitimi yaptı.

Önce özel sektörde çalışan Dr Öcek, sonrasında Sağlık Bakanlığı'nın başasistanlık sınavını vererek Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon eğitim hastanesinde 3 yıl süre ile uzman olarak çalışmış, asistan eğitiminde görev almıştır.

2006 başında açtığı muayenehanesine daha fazla zaman ayırabilmek amacı ile Kasım 2006'da memuriyetten istifa ederek ayrılan Dr Öcek, muayenehane yanısıra part time özel hastanede çalışmaktadır. Sağlık bakanlığı onaylı akupunktur sertifikasını Prof. Dr.Cemal Çevik Hoca'nın önderliğine Gazi üniversite'sinde düzenlenen 500 saatlik akupunktur kursunda, mezoterapi eğitimini ise İstanbul üniversitesi'nce düzenlenen tamamlayıcı tıp kongresi, uygulamalı mezoterapi eğitiminde ve bu konuda deneyimli kişilerden aldığı özel derslerle edindi. Dr Öcek'in fizik tedavi ile ilgili pek çok kongre, sempozyum ve kurs katılımları yanısıra literatürde yayımlanmış makaleleri ve kongre tebliğleri bulunmaktadır.

Kendine ait muayenehanesinde kronik ağrılı hastalara, akupunktur, mezoterapi, nöral terapi ve fizik tedavi gibi yöntemlerle şifa vermekte, bağımlık tedavisi ve obesite tedavisinde ve pekçok hastalıkta (bkz. dünya sağlık örgütü endikasyon listesi-ana sayfa) akupunktur tedavisi uygulamakta, hafif kilo ve bölgesel şekil bozukluğunun tedavisinde ise mezoterapi-karboksiterapi uygulamaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibidir. .:: Hizmetler ::. 1992-1996: Manisa Kula-Samsun´un Terme ve Tekkeköy SSK sağlık istasyonu 1996-2001: Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı 2001: İmece Tıp Merkezi-Ankara 2001-2003: TDV 29 Mayıs Hastanesi 2003-2006: SB Ankara Fizik Tedavi, Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi .:: Profesyonel Deneyim ve Beceriler ::. - Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Klinik Hasta Takibi - Kardiyak ve Solunum Rehabilitasyonu Uygulamaları - Ortopedik Rehabilitasyon Uygulamaları - Elektromiyografi Uygulamaları - Kulak ve vücut akupunkturu ve elektroakupunktur uygulamaları ve akupunktur hasta takibi - Mezoterapi uygulamaları ve mezoterapi hasta takibi - Eklem içi ve yumuşak doku enjeksiyonları - Nöralterapi .:: Dernek Üyelikleri ::. - Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzman hekimleri derneği - Ankara Akupunktur Derneği - Ankara Tabip Odası ...