Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Basın - Medya > Özgür Akbaş biyografi, resim, video ve bilgiler !

Özgür Akbaş

Kategori: Basın - Medya

Özgür Akbaş1975 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı.

2000 yılında A.Ü İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversitede henüz ikinci sınıftayken, 1996 yılında Sabah Gazetesi’nde gazetecilik hayatına başladı.

2000 yılına kadar Sabah Gazetesi’nde telekomünikasyon, havacılık ve enerji konularında uzman muhabir olarak görev yaptı.

2000 yılında Star Gazetesi’ne transfer oldu.

Star Gazetesi’nde hem telekomünikasyon hem enerji alanında haberler yazarken diğer taraftan parlamentoda CHP muhabiri olarak görev yaptı.

Star Gazetesi’nde özellikle Beyaz Enerji ve Enerji Bakanlığı’nda yapılan yolsuzluk haberleriyle öne çıkan Akbaş, 2003 yılının eylül ayında Star Gazetesi’nden istifa etti.

2003-2004 yılları arasında kısa dönem olarak askeri görevini tamamlayan Akbaş, askerden döndükten sonra Bugün Gazetesi’nde göreve başladı.

Bugün Gazetesi’nde parlamento ve CHP muhabiri olarak görev yaptığı sırada ATV’den gelen transfer teklifini kabul etti ve böylece televizyon hayatı başlamış oldu.

ATV’de parlamento muhabiri olarak görev yaptı.

2007 yılının Aralık ayında ATV’den istifa etti ve Show TV’ye geçti. Halen Show TV’nin Ankara bürosunda parlamento muhabiri olarak görev yapmaktadır. İyi bir yüzücü olan, squash, tenis ve basketbol gibi spor dallarında iddialı olan Akbaş, 21 Temmuz 2007 yılında Ceren Akbaş’la dünyaevine girdi. Bu evlilik 16 Nisan 2010 yılında meyvesini verdi ve Derin adından harika bir kız çocuğu dünyaya geldi. Akbaş, iyi bir Fenerbahçe taraftarıdır. ...