Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Basın - Medya > Gürkan Hacır biyografi, resim, video ve bilgiler !

Gürkan Hacır

Kategori: Basın - Medya

Gürkan HacırGürkan Hacır 1970 yılında doğmuştur. Ekonomi eğitimi alan Hacır, gazetecilik yapmaktadır. TV ve radyoların yanı sıra, basın-yayın kuruluşlarında görev aldı.

Halen çeşitli dergilerde yayın yönetmenliği ile bir radyo istasyonunun Ankara temsilciliğini yapmaktadır. Sürekli yayınlarda ropörtajlarını ve yakın tarih üzerine çalışmalarını sürdüren Hacır, evli ve bir çocuk babasıdır.

Eserleri Refleks Efe Başvekil Şükrü Saracoğlu'nun Romanı Ekonomimizin Çınarları Yeni Harman Dergisi’ndeki başarılı çalışmaları, Şükrü Saracoğlu’nu anlattığı Efe Başvekil adlı biyografik romanı ve her hafta SkyTürk’te Yalçın Küçük’le birlikte hazırladığı Kalemler ve Kılıçlar programı nedeniyle yakından tanıdığınız gazeteci yazar Gürkan Hacır, yaptığı söyleşilerle Türk medyasının bugününü aydınlatıyor: . Serdar Turgut hangi gazeteciye, ev kiralarımızı o beğenmediğin iddaacıların kazandığı parayla ödüyoruz, dedi? . Tuğrul Eryılmaz’a "Demirel bu ülkenin başına Tansu Çiller’i bela etti, sen de bu ülkenin başına Oray’ı bela ettin" diyen gazeteci kim? . Emin Çölaşan’ın "hakkında bir dosya gelirse yazamam" dediği kişi kim? . Gürkan Hacır’a "hiçbir şekilde Genel Yayın Yönetmeni olmam" dedikten kısa bir süre sonra Akşam Gazetesi’nin başına geçen gazeteci kim? . Hangi genel yayın yönetmeni, gazetesini, köşe yazılarını okumadan ve gazeteye uğramadan yönetiyor? . Yavuz Donat’a hangi medya patronları, nerelerde evler aldılar? . Van’daki Emniyet skandalı nasıl bir tesadüfle ortaya çıktı? . Tuncay Özkan, hangi gazeteciye, "şimdi Ankara’ya geliyorum, ananı belleyeceğim" dedi? . Amerika, Türk medyasına Irak savaşı öncesinde para dağıttı mı? . Gürkan Hacır’a "haber programı işi bitti, yapmayı düşünmüyorum" dedikten kısa bir süre sonra NTV’de haber tartışma programına başlayan gazeteci kim? . Cumhurbaşkanı Sezer, kanunları veto etmeden önce hangi gazeteciyi arayıp haber veriyordu? . Cumhuriyet hangi gazeteciyi Aydın Doğan kızar diye işe almadı? . Hıncal Uluç köşesinde anlattığı otellerin parasını cebinden mi ödüyor? . Tayyip Erdoğan’ın hacda ihramlı fotoğrafı nasıl çekildi? Her haftasonu pazar günleri SkyTürk’te Yalçın Küçük’le birlikte hazırladığı Kalemler ve Kılıçlar programının sunuculuğunu yapmaktadır. ...