Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Basın - Medya > Güler Eren biyografi, resim, video ve bilgiler !

Güler Eren

Kategori: Basın - Medya

Güler ErenGüler Eren 1952 Siirt'te doğmuştur. 1969 Siirt Kız Meslek Lisesi'nden mezun oldu.

1970'te evlendi. 1991 yılında Alev Güzellik Uzmanlığı okulunu bitirdi. 1992'de Yeniden Doğuş Partisi'nin kurucu üyesi olarak siyaset hayatına atıldı. 7 yıl boyunca Basından Sorumlu Genel Bsk. Yardımcısı görevini yürüttü.

1994 yılında Kurduğu Yeni Türkiye Yayınları ile Hasan Celal Güzel'le birlikte yayıncılık hayatına başladı.

Genel Yayın yönetmenliği ve sahipliğini yaptığı, Yeni Türkiye Dergisi'ni Bilimsel ve Akademik hayata kazandırdı. 2 ayda bir peryodik olarak yayınlanan, bilemselliği güncellikle birleştirerek 46 sayılık hacimli eserlerin yanısıra imzasını attığı  ve Hasan Celal Guzel'le ortak olarak yürüttükleri büyük projelerden, editörlüğünü yaptığı Osmanlı ve The Great Ottoman-Turkish Civilisation adlı eserlerle Tarih alanında adını duyurdu. Osmanlı ve Cumhuriyet eserleriyle pek çok ödül kazandı. Eski Yargıtay Başkanı Sami Selcuk, Prof. Dr. Coşkun Canaktan, Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Mustafa Erdoğan gibi değerli isimlerin kitaplarının baskısını gerçekleştirerek yayın hayatına kazandırdı. Bu arada Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

2000 yılında yayınevini devrederek A.B.D'ye gitti. Orda Biogenetik dalında Doktora yapan kızlarının yanında kaldı, o donemde Clark Üniversitesi'nde lisan kurslarına katıldı.

Evli ve hepside bilim doktoru olan üç kız annesi. Yayın kurulunda çalıştığı arkadaşları arasında Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Bahattin Yediyildiz,  Prof. Dr. Ercüment Kuran, Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak, Prof. Dr. Ali Birinci, Doç. Dr. Yavuz Kır gibi isimler bulunmaktadır.

...