Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Basın - Medya > Ece Vahapoğlu biyografi, resim, video ve bilgiler !

Ece Vahapoğlu

Kategori: Basın - Medya

Ece Vahapoğlu8 Mart 1978'de İstanbul'da doğan Ece Vahapoğlu, Şişli Terakki Lisesi'ni bitirdikten sonra Roma Amerikan Üniversitesi’nde İşletme okudu ve üniversiteyi 2000 yılında birincilikle bitirdi. 2006 yılında Fransa’da IEHEI’de ‘AB ve Uluslararası İlişkiler’ yüksek lisansı yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı.

2001 yılında JC Derneği’nin düzenlediği TOYP yarışmasında, “Kişisel Başarı” kategorisinde “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi.

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Boşnakça bilen Vahapoğlu'nun profesyonel iş hayatı, Garanti Bankası ile başladı.

Finans sektörü deneyiminin ardından NTV / CNBC-e kanallarında televizyonculuğa geçti. CNBC-e'de Ekonomi ve Teknoloji Muhabirliği yaptı.

NTV'de "Sabah Kahvesi" adlı programı hazırlayıp sundu. Skytürk TV'de "VIP" adlı programı hazırlayıp sunduktan sonra ATV'de "Güç Kadında" programı sundu. Cine5 kanalında "VIP Konuklar” adlı sohbet programını hazırlayıp sundu. Atv'de "EkoPazar" adlı ekonomi programını sundu. 23 yaşındayken ilk kitabı " Yabancı Dil Öğrenme Yolları " yayınlandı.

Alfa Yayınları'ndan "Bugün Zengin Ol” ve “Ece’nin VIP Konukları” adlı kişisel gelişim ve röportaj kitapları çıktı. Kişisel gelişim kitaplarının ardından ilk romanını yazdı ve Doğan Kitap’tan “Öteki” adlı romanı yayınlandı.

Akşam gazetesi, ardından Takvim gazetesi'nde "Ece'nin VIP Konukları" adlı sayfasında iş dünyasının önemli isimleriyle röportajlar yaptı.

Tüm dünyada gösterilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı GoTurkey'in desteklediği İstanbul tanıtım filmini İngilizce olarak sundu. Film Linki Ulusal ve uluslararası etkinliklerde sunuculuk ve moderatörlük yapıyor. KATIAD (Kültürler Arası Toplumsal İletişim ve Araştırma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi. ...