Tüm Kategoriler
Kategorisine Göre Arayın

Anasayfa > Askerler > Hüseyin Özlük biyografi, resim, video ve bilgiler !

Hüseyin Özlük

Kategori: Askerler

Hüseyin ÖzlükHüseyin Özlük 23 Nisan 1969 yılında Kırıkkale’de doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kırıkkale Mustafa Necati Ortaokulu’nda, liseyi İstanbul Kadir Has Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda iki aylık müzik eğitiminden sonra askerlik mesleğini seçti. 1990 yılında Jandarma Genel Komutanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak dokuz ay eğitim alacağı Uzman Jandarma Çavuş Okulu’na başladı.

1991 yılında ilk tayin yeri olan Şırnak’a gitti. Burada iki yıl görev yaptı.

29 Temmuz 1993 tarihinde Şırnak Beytüşşebap kırsalında girdiği çatışmada mayın patlaması sonucu yaralanarak Gazi oldu.

2003 yılında TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Halk Müziği Korosunda görev aldı.

2004 yılında Şahin ÖZER firmasında “Gönül Gözüyle” adlı bir halk müziği albümü çıkardı. 2006 yılında İBER müzik firmasında “Geleceğe Umut” adlı ikinci halk müziği albümünü çıkardı. Çeşitli TV ve radyo programlarında gaziliğin onuruna yakışır programlar yaptı.

2008 yılında BİLGİ Yayınevinde “Gözlerimi İstiyorum Komutanım” adlı kitabını yayınladı. Türkiye Gaziler Vakfı'nın kurucular kurulunda yer aldı.

Halen Türkiye Gaziler Vakfı Yönetim Kurulu'nda Gazi'lerimiz için görev yapmaktadır. Vakıf Hakkında Türkiye Gaziler Vakfı; Ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkiları mensupları olmak üzere çeşitli kurumlarda görev yapan ve kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız ile vezife malulleri ve Şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek amacıyla 9 Ekim 1994 tarihinde kurulmuştur. Türkiye Gaziler Vakfı kuruluşundan itibaren yapmış olduğu amaca yönelik faaliyetleri sebebiyle Bakanlar Kurulu’nun 17.11.1999 tarih ve 99/13698 sayılı kararı ile Vergi Muafiyeti kapsamına alınarak kamu yararına faaliyet gösteren Vakıf statüsü kazanmıştır. Türkiye Gaziler Vakfı, sınıf ve meslek ayrımı yapmadan tüm Gazilerimizi bünyesinde toplayan tek vakıf olma özelliğini taşımaktadır. Vakıf senedinde de belirtildiği üzere Asker, Polis, Geçici Köy Korucusu, Öğretmen ve İmamlar başta olmak üzere tüm Gazilerimiz Vakfın doğal üyesi sayılmaktadır. Türkiye Gaziler Vakfı Web Sitesi için tıklayınız. http://www.gaziler.org.tr ...